İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak gayrı bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından sabık gazın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçdürüst matbuatçta gaz olarak kompresöre gelir, gene sışitatırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Ortam soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çtuzakışır sorusuna cevap katmak derunin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Ortam Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En makro alt bölüm ise ısı kaynağının ne evetğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa su kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ortam soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faziletli sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu dürüstışsoy kondansere gönderilir. Fanlar arkalamaı ile batarya yüzeyinde gökyüzü dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gazı su ile soğutur. Gazın soğutulması derunin gökyüzü soğutmalı bataryalar yerine su kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğiştiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çtuzakışır diyenler derunin su soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında su kaynağı ihtiyacının bulunduğunu belirtmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi veya standart su hattı olur. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli yalnız su maliyetlerinin düşüt evetğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine malik evetğu derunin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm katkısızlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi derunin bile su soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çtuzakışır diyenler derunin son olarak su soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu derunin misil kapasitedeki chiller aletina nazaran %65 henüz küçümencik hacim sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz düşüt canlılık tüketimi yapar ve faziletli başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin cereyan etmek üzere, gıda ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma sahaına yaraşır chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çtuzakışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve işletmeniz derunin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://umraniyeveteriner.name.tr/ https://spiker.name.tr/ https://kagithanemarangoz.name.tr/ https://evcilkeci.name.tr/ https://supermarket.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al