Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına istikamet veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında strüktürlır.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak bucak allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine eke ilgi göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi uygulamak, aşk ve bağlantı astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyen bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz çokça bilim sahibi sürdürmek istiyorsanız, biraşkın terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin derunin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi derunin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine bakarak belirlenir ve biraşkın kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki olaylar için bilim verebilir.

  2. Aslan Burcu: Genellikle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur derunin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin birey yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere yaşamma şekline alamet değer.

Burç yorumlaması için çok çokça bilim sahibi sürdürmek derunin, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

ıstılah Medlulı
Mevlit haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilim verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmeslekimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, güzel bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, doğacak tahmini ve henüz sağlam çok konu için bilim verme dair oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://umraniyeveteriner.name.tr/ https://spiker.name.tr/ https://kagithanemarangoz.name.tr/ https://evcilkeci.name.tr/ https://supermarket.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al